czwartek, 20 maja 2010

Przewietrzanie wody w akwarium

Niedobór lub brak tlenu bywa powodem wielu chorób ryby akwariowe. Zapobiega temu stosowanie przewietrzania. Powoduje ono zwiększenie powierzchni styku powietrza z wodą oraz wywołuje jej ruch, dzięki czemu ułatwione jest rozpuszczanie się tlenu (natlenienie) i wymiana gazów w wodzie. Przewietrzanie zapobiega powstawaniu kożucha bakteryjnego na powierzchni wody. Przewietrzania można zaniechać tylko w przypadku chowu ryb labiryntowych lub wtedy, gdy w dużym, dość gęsto zarośniętym zbiorniku znajduje się niewiele ryb, tj. gdy na jedną średniej wielkości rybę (do 10 cm) przypada nie mniej niż 20 dm3 wody. Natomiast próby wychowania większej gromadki narybku bez napowietrzania kończą się prawie zawsze niepowodzeniem. Powietrze do akwaria tłoczy się za pomocą rozmaitych pompek.

wtorek, 18 maja 2010

Przepływającego przez solankę

Pod wpływem prądu elektrycznego, przepływającego przez solankę, wzrasta temperatura roztworu. Po upływie 24—48 godzin (zależnie od wielkości zbiornika) temperatura ustala się.
Regulacja temperatury odbywa się przy tego typu grzałce następująco:

Grzałka grzeje Temperatura uzyskana jest niższa od żądanej o więcej niż zbyt słabo 3°C — do U-rurki dolewamy kilka kropel roztworu soli.
Temperatura uzyskana jest niższa o mniej niż 3°C od żądanej — elektrody zbliżamy do siebie (zanurzamy głębiej w roztworze solanki).
Grzałka grzeje Temperatura uzyskana jest wyższa o więcej niż 3°C od zbyt mocno żądanej — część solanki odlewamy uzupełniając ubytek wodą.
Uzyskana temperatura jest wyższa o mniej niż 3°C od żądanej — zwiększamy odległość między elektrodami (zmniejszamy ich zanurzenie).

Powyższego możemy uzyskać tym wyższą temperaturę, im roztwór solanki jest bardziej stężony i im mniejsza jest odległość między elektrodami. Ponieważ znacznie wygodniej jest dolać kilka kropel roztworu soli niż wyciągać grzałkę, wylewać solankę, by po jej rozcieńczeniu ponownie montować całe urządzenie, a ponadto zbyt niska temperatura nie spowoduje w tym samym czasie tak wielkich szkód, jak zbyt wysoka, dlatego należy zawsze rozpoczynać regulację grzałki od bardzo małego stężenia soli.

środa, 12 maja 2010

Czy jesteś gotowy do uaktualnienia do większego akwarium [2/2]

Od góry zbiornik ze świeżą dechlorinated wody z kranu. Jak najlepiej, aby utrzymać wodę dodawany do zbiornika zbliżona do temperatury wody, co jest w zbiorniku. Pomaga to zminimalizować stres dla ryb i filtra biologicznego ze względu na ruch. Pływające lub stałego termometry akwarium dostępne są w większości sklepach zoologicznych, a są dość tanie. Ponadto średni ludzką ręką można odróżnić temperatur w 1/2 Fahrenheita (1/4 C), więc utrzymanie temperatury w pobliżu nie powinno być większego problemu. Podgrzewacz wody, jeśli zabraknie gorącej wody, prosimy, aby zbiornik siedzieć, podczas gdy bardziej woda jest podgrzewana.
Po nowy zbiornik wypełniony, niech się usiąść na co najmniej pół godziny, a następnie podłączyć grzejnik i rozpocząć proces tworzenia podgrzewacz do odpowiedniej temperatury. Czytaj więcej ryby akwariowe. Feed oszczędnie i nie wprowadzają żadnych nowych ryb przez co najmniej 4 tygodni, by upewnić zbiornika stabilizuje dobrze. W ten sposób bakterie do filtra biologicznego czasu zaczęły się nowych filtrów i pozwoli na ryby szansę przyzwyczaić się do nowych zbiorników.
Raz nowego zbiornika jest ustawiona, należy pamiętać, aby obejrzeć ryb tak, jakby był na rowerze zbiornika ponownie. Podanych instrukcji powyżej, nie mogą przejść przez większą część tego procesu ponownie, jednak jest to możliwe. Oczywiście, nowy zbiornik będzie nadal wymagają regularnych zmian wody i utrzymania filtrów, i tym samym troskliwą opiekę rybki otrzymane w ich dawnego domu.
Oczywiście, wszystkie te kroki są wyjaśnione w sposób jasny i prosty szczegóły w instrukcji do uruchomienia akwarium.
Utworzenie nowego akwarium może być fascynującą przygodą i źródłem radości dla całej familyeven jeśli wcześniej przed akwarium.

Czy jesteś gotowy do uaktualnienia do większego akwarium [2/1]

Czy uważasz, że święta Bożego Narodzenia jest już na nas! I wiem, co niektórzy z was myśli: czas na większe akwarium! Yeah!
Więc będzie trzeba pamiętać, tworząc nowy zbiornik, który uruchom je na co najmniej jeden dzień, aby sprawdzić, że zbiornik nie dojdzie, i że wszystkie prace sprzętu oraz temperatura ustabilizowała się, a następnie wprowadzenie pierwszego ryb, aby spróbować cyklu będzie. Jednak, kiedy przeniósł się do większego zbiornika, jesteś lepiej utworzenia nowego zbiornika przy użyciu sprzętu i tyle wody ze starego zbiornika, jak to możliwe, i od razu wprowadzając stare ryby do nowego zbiornika. Nie zmieściły się w nowych ryb do zbiornika jest stabilna. Oczywiście, wszystkie te kroki są opisane szczegółowo w dużej ilości instrukcji.
Następujące kroki podczas przenoszenia ryb do większego akwarium:
Miejsce nowego zbiornika, gdzie chcesz. Wypłukać wszystkie nowe urządzenia i nowe żwiru i dekoracje w chłodnym bieżącą wodą, aby usunąć kurz lub zanieczyszczenia, które zbierane od produkcji, wysyłki lub składowania. Konfigurowanie sprzętu i dostać wszystko gotowe do nowego zbiornika.
Drenażu starego zbiornika ściąganie wody do wiadra i netto ryby akwariowe i ostrożnie umieścić je w jednym z tych wiadra wody. Upewnij się, że korzystasz z wiadra nie pozostałości z mydła i detergentów, aby nie dopuścić toksyczność tych substancji chemicznych nie przynosi szkody ryb.
Scoop żwir ze starego zbiornika i umieścić ją w nowym zbiorniku, a następnie dodać wody z wiadra do nowego zbiornika, pozostawiając wiadro z ryb na później. Jeśli to jest tyle wody, aby dostać filtr rozpoczął, należy to zrobić. Warto również skorzystać z okazji, aby skonfigurować dekoracje w nowym zbiorniku. Pamiętaj, że nawet dekoracje w zbiorniku zawiera pożyteczne bakterie za filtr biologiczny, więc zachęcamy do korzystania z tych również.
Jeśli jest to wystarczająco dużo wody dla ryb pływać swobodnie, delikatnie netto ryby z wiadra i umieścić je w nowym zbiorniku. Jeśli to nie wystarczy wody dla ryb, aby móc swobodnie pływać, możesz dodać świeże dechlorinated wody do zbiornika, dopóki nie tyle wody dla ryb, aby móc pływać wokół. Po wprowadzonych ryb do nowego zbiornika, dodać wody, że są one do nowego zbiornika.

Jaki rodzaj kleju do zbiornika akwarium?

Mollies może żyć bez grzejników i filtrów i górnej części akwarium i puszka metalowa u dawać mi listę zimnej wody ryby!! proszę odpowiedzieć na moje pytanie
Mollies potrzeby ciepłej wody - chyba że pokój jest zawsze ponad 20C, należy grzejnik. Wszystkie ryby potrzebują jakiejś formy filtrowania, chyba że masz naprawdę ogromny zbiornik obsadzony tylko kilka małych ryb. Przez kilka mollies może być coś prostego jak gąbka filtra powietrza moc. Pokrywka nie jest konieczne, ale zatrzymuje ryby rzucają się, spowalnia parowanie wody i zatrzymuje kotów próbuje jeść ryb. Więc jest dobrze mieć. Możesz użyć prostego kawałka szkła pokrywę zbiornika, jeśli nie ma odpowiedniej maski. Mollies mogą rosnąć dość duży, ale naprawdę trzeba 15gal zbiornika, a lepiej z odrobiną soli w wodzie. Dobre ryby akwariowe Coldwater dla mniejszych zbiornikach White Cloud Minnows, ale nadal nead pewnego rodzaju filtr.

poniedziałek, 10 maja 2010

Ryb narząd lini bocznej

Narząd linii bocznej u ryb działa jak osobisty system radarowy. Jego podstawową funkcją jest wyczuwanie zmian ciśnienia w bezpośrednim sąsiedztwie, spowodowanych prądem wody lub ruchem innej ryby akwariowe. Tego typu czucie jest niezastąpione przy nawigacji, wyszukiwaniu pokarmu, a także unikaniu drapieżników. Ponieważ woda doskonale przenosi zmiany ciśnienia (drgania), rybki są w stanie odczuwać najmniejsze nawet jego zmiany. Linia boczna jest zmysłem typowym dla ryb. Składa się z połączonych, wypełnionych płynem kanałów biegnących pod łuskami. Kanały te widoczne są w postaci inii otworków przebiegających poziomo wzdłuż ciała. W ich skład wchodzi układ komórek, zwanych ruch płynu znajdującego się w przewodach, a wywołany drganiami wody. U niektórych gatunków narząd linii bocznej wspomagany jest przez dodatkowe organy czuciowe. Niektóre Gymnotidae, węgorz elektryczny (Electrophorus electricus), a także Gnathonemus petersi potrafią wyczuwać zmiany pola elektrycznego w wodzie. Ślepczyk jaskiniowy (Astyanax mexicanus) zamieszkuje wody w grotach Ameryki Południowej, gdzie niemal nie ma światła, nie potrzebuje on więc wzroku. W rezultacie jego oczy zarośnięte są skórą, a przy poruszaniu posługuje się linią boczną akwaria.

Dotyk i smak ryb

Zaczęliśmy uważać ryby akwariowe za mało wrażliwe, niektóre z nich są niesłychanie czułe na wiele rodzajów bodźców. Uważa się że karp (Cyprinus carpio) posiada zmysły podobne do ów ssaków. Zmysł smaku u większości ryb ma umiarkowaną zdolność, kubki smakowe rozmieszczone są w okolicy pyska. Ryby na ogół nie są zbyt wrażliwe na dotyk, jednak budowa narządów tego zmysłu jest zróżnicowana u poszczególnych Binków. W niektórych częściach ciała ryb znaleziono struktury podobne do ludzkich komórek czuciowych i wolnych zakończeń - są to np. promienie płetw piersiowych u niektórych jajkowatych. Głowacz (Cottusgobio) posiada wprawie tylko niewyspecjalizowane zakończenia nerwowe, wykazuje dużą wrażliwość w okolicach głowy i na wąsikach. Prócz głowacze posiadają znacznie wrażliwszy zmysł smaku niż pozostałe rybki.

Temperatura wody optymalna

Skóra ryb nie jest zbyt wrażliwa na dotyk, może jednak wyczuwać małe nawet zmiany temperatury. Mając możliwość wyboru, ryby akwariowe wybierają temperaturę optymalną z dokładność do 1°C. Ponieważ ryby są zmiennocieplne, jest to dla nich jedyna metoda regulowania temperatury ciała ryb o wyższym stopniu rozwoju (jak karpiowate) gałki oczne poruszać się niezależnie jedna od drugiej, rybki żyjące w dobrze oświetlonych, płytkich wodach, mają lepiej wyostrzone zdolność rozróżniania natężenia światła - zwiększa to ich możliwość orientowania się w środowisku. Dodatkowo, ryby te załwarzają więcej odcieni w fioletowej części widma świetlnego. Żyjące na większej głębokości rozróżniają kolory słabo lub wcale, nie mają zresztą takiej potrzeby.
podwójne widzenie. Niektóre ryby mają oczy umieszczone wysoko na głowie, co pozwala im w pewnym stopniu na widzenie binokularne (mogą widzieć przedmiot obydwoma oczami na raz). Doskonałym przykładem takiego sposobu widzenia jest czworook hiableps anableps). Rogówka, źrenica i siatkówka obu oczu przedzielona jest poziomą warstwą. Pozwala to pływającej po powierzchni rybie widzieć równocześnie to, co dzieje się nad i pod )taflą wody. Obraz nadwodny widziany jest górną połową obraz podwodny dolną akwarystyka.

Jak ryby akwariowe widzą

U większości ryb mamy do czynienia z widzeniem jednoocz ryby akwariowe patrzą równocześnie w dwu kierunkach, nie mogą zaś i centrować wzroku (obu oczu) na jednym przedmiocie. Oczy ryb nie są tak rozwinięte, jak u ludzi, a fakt, że patrz przez wodę, pogarsza jeszcze jakość widzą tak, że obraz wygląda trochę jakby był punktem ostrości. Rybki nie mogą widzieć( wyraźnie na dalekie odległości - m stanowi na ogół granicę ostrego widzeń oczywista „ułomność" rekompensowali bardzo czułą linią boczną.

A jak ryby akwariowe słyszą

Ponieważ woda jest środowiskiem dużo gęstszym niż powietrze dźwięki rozchodzą się (a więc i są słyszalne) znacznie łatwiej w powietrzu. Fale dźwiękowe rozchodzą się w wodzie doki pięć razy szybciej. Za pomocą ucha wewnętrznego ryby pol odbierać na tyle szeroki zakres fal dźwiękowych, że - w przeciwieństwie do ludzi - nie jest im niezbędne ucho środkowe i zewnętrzne. U ryby akwariowe nie widać wcale ich obecności.
Wiele gatunków ryb wspomaga swój zmysł słuchu za pa pęcherza pławnego, który działa wtedy jako rezonator. Do wewnętrznego dźwięki docierają wówczas za pomocą systemu połączonych ze sobą kostek (aparat Webera) lub rurek.

Zmysły ryb akwariowych

Większość ryb posiada te same pięć zmysłów, co człowiek: wzrok, dotyk, smak, węch i słuch. Dwa ostatnie są jednak u ryb lepiej rozwinięte. Dodatkowo ryby posiadają szósty zmysł, jakim jest linia boczna.

Zmysł węchu
U większości gatunków ryby akwariowe zmysł węchu rozwinięty jest lepiej niż zmysł smaku. Powodem jest znacznie większa przydatność węchu, wykorzystywanego przy wyszukiwaniu pokarmu. Ryby lokalizować mogą pokarm ze znacznych odległości, używając Nozdrza zlokalizowane są na końcu głowy; przeważnie nie i połączone z pyskiem. W większości przypadków nozdrza prostu dwoma płytkimi zagłębieniami, przykrytymi klapkami, kontrolują przepływ wody. Wyjątkowo dobrze rozwinięte na posiadają rekiny i węgorze. Nozdrza ryb nie biorą udziału w pływie wody przez skrzela, gdyż są ślepo zakoric.
Oprócz zastosowania węchu do wyszukiwania pokarmu które gatunki rybki używają go przy odnajdywaniu. Łosoś (Salmonidae) posiada szczególnie wrażliwy Dorosła ryba potrafi odnaleźć, za pomocą zmysłu węchu, 1 w której się wykluła, powracając na tarło po kilkuletnim o żerowania w morzu.
Niektóre ryby uwalniają ze skóry do wody „substancje". Inne ryby w stadzie odbierają te informacje wę* zostając w ten sposób poinformowane o niebezpieczeństw akwarystyka.